Пляжний сезон розпочався! Перші лагідні теплі хвилі моря, майже літнє сонце – те, чого так хотілося взимку і те, що зараз вже можна отримати вдосталь. Ваша шкіра засумувала за красивою засмагою, чи не так? То ж спробуємо цього року надати їй не лише гарний смаглявий відтінок, а й повністю захистити від шкідливого проміння.

Пакуючи валізи у теплі морські краї, збирайте не лише пляжний одяг. Чи не в першу чергу потурбуйтесь про спеціальну косметику для шкіри. Особливо, якщо везете до моря дітей. Тут вам у нагоді стануть спеціальні сонцезахисні засоби. Вони «працюють» таким чином, що ультрафіолетові фільтри блокують шкідливе проміння: одні його відбивають, інші поглинають. Є засоби із подвійним спектром дії: відбиваючим та поглинаючим, і, безумовно, вони найефективніші. Отже, якщо ви шукаєте надійний захист від шкідливих променів сонця – обирайте косметичні засоби із написом SPF, що розшифровуються як Sun Protective Factor – сонцезахисний фактор. Чим вищою є цифра – тим більший захист.

Зазвичай, ви можете знайти засоби із нумерацією від 10 (буває і від 4) до 50. Що означають такі цифри? Вони розраховані згідно часу, після якого, на яскравому сонці, шкіра починає червоніти. Мовою науки це називається «еритемна зона». Усереднивши дані, дослідники дійшли думки, що реакція шкіри починається через 15 хв. Тепер трохи математики. Якщо ви нанесли засіб із  SPF-10 – то ви у 10 раз довше без шкоди для шкіри можете перебувати на сонці. Якщо, як звично, без засобу шкіра починає червоніти через 15хв., то із SPF-10 ви можете засмагати дві з половиною години. Чим вища цифра SPF – тим безпечнішим і довшим є ваше перебування на сонці.

Проте, звертайте увагу не лише SPF-дані. Шкіра теж має свої типи. У когось вона смаглява, інші – білошкірі. Особливо вразливі до сонця люди із рудим кольором волосся, адже їх шкіра зазвичай є блідою. То ж тут доцільно обрати вищу цифру SPF-захисту і менше перебувати на сонці, аніж можуть дозволити собі смагляві люди.

Ще одна вразлива категорія – діти. Подбайте про них і придбайте захисну дитячу косметику. Тут рівень SPF стартує від 15-25 до індексу 30-50. Шкіра дитинки без крему може без шкоди засмагати лише 5 хв. Оберіть засіб, приміром SPF-25. Помноживши 25 на «еритемну зону» дитини, ми отримуємо цифру у 125хв. Тобто повних 2 години ви можете не хвилюватись, що ваше чадо «згорить» під сонячним промінням.

Важливо, якщо ви нанесете на шкіру одночасно 2 креми з SPF-15, то це не означає, що ви отримали 30-ти ступеневий захист. Просто, коли закінчиться безпечний час перебування на сонці – знову нанесіть крем. З часом, коли шкіра адаптується до сонця, отримає свою першу засмагу – ви можете обрати менший ступінь захисту. Адже зловживати кремами із високим рівнем захисту від ультрафіолету теж не можна. Вони теж можуть завдати шкоду шкірі. Тому, більшої цифри, аніж  SPF-50 ви у продажу не знайдете.

Наносити крем потрібно не на пляжі, як ми звикли це робити, а хоча б за пів години до появи на сонці. Він повинен встигнути добре всмоктатися. Окрім захисту від негативних променів – такі засоби зволожують шкіру, адже сонце має здатність її висушувати. Якщо ви покупалися, - то крем потрібно нанести ще раз. Прісна чи морська вода має здатність його повністю «знешкоджувати».

Яскраве літнє сонце може наздогнати вас не лише на пляжі. Навіть прогулюючись містом чи десь на природі – варто захистити свою шкіру. І, якщо ви звикли бути при повній параді, тобто з макіяжем, - сонцезахисний крем стане чудовою базою. Нанесіть його на обличчя і зачекайте до повного всмоктування у шкіру. А далі – наносіть звичні косметичні засоби.

То ж перед тим, як спакувати валізи чи перед прогулянкою  – завітайте у мережу «Імідж» чи в інтернет-магазин imidg.com.ua, оберіть сонцезахисні засоби для всієї родини. Зичимо вам яскравого та сонячного відпочинку!